udostepnianieW ostatnich dniach Mapy Google zaktualizowały panel służący do udostępniania spaceru. Teraz sesję Street View możemy udostępnić prawie jednym kliknięciem do trzech głównych mediów społecznościowych.

O samej opcji udostępniania pisaliśmy wcześniej w tym tekście: Jak opublikować spacer wirtualny Street View na własnej stronie.

Około 30 panoram w budynku głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, który dzisiaj jest jednym z ważniejszych przykładów wrocławskiego baroku. Kto by nie chciał tutaj studiować? :) Zdjęcia przedstawiają Aulę Leopoldinę oraz widok z Wieży Matematycznej na panoramę Wrocławia. Link do zdjęć: https://goo.gl/maps/hg9VNiAymdz

1

2

3

4

5

6

8

Różnie. Niektóre panoramy osiągnęły nawet 3,5 mln kliknięć!! Łączna ilość wejść to nieco ponad 37 mln, i ta liczba codziennie rośnie. Co kilka dni aktualizujemy jej stan i publikujemy na naszej witrynie.

Dane nieco innego typu, choć to również statystyka, zamieścilismy niedawno również w drukowanym folderze informacyjnym, który wkrótce dostarczymy do wybranych przez nas instytucji. W tej publikacji znalazła się m.in. ta infografika prezentująca niektóre dane statystyczne dotyczące spacerów Google Street View Trusted, dostarczone fotografom przez koordynatorów Google, a także zaczerpnięte z ogólnodostępnych źródeł.

infografika

Gorąco zachęcamy do wparcia 1% swojego podatku rzeszowskiego Hospicjum dla Dzieci, instytucji zajmujacej się chorymi dziećmi, z którą współpracujemy. KRS znajduje się na poniższej ilustracji.

Mateusz3

Dzisiaj w krótkim wpisie chciałbym pokazać dwa przykłady nieco bardziej złożonej metody włączenia spaceru do strony internetowej. 

1. https://hydropolis.pl/wirtualny-spacer/

 
implementacjaspaceru
 

Poniżej prezentujemy przykład realizacji hotelowej w ramach programu Google Street View Trusted. Obiekt: Hotel Promavera, Jastrzębia Góra (najdalej wysunięta na północ część lądu Rzeczpospolitej).

W hotelu zrealizowano ok. 60 panoram na 10 poziomach. Przykłaowe zrzuty ekranu:

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

Poniżej opublikowany przez nas niedawno spacer w obiekcie Leroy Merlin w Warszawie. Jest to ciekawy przykład realizacji Street View w dużym sklepie. Cała ścieżka składa się z 131 panoram, rozmieszczonych w kilku strefach, między którymi można się przenosić klikając cyfry z prawej strony lub docierając do nich po prostu alejkami sklepu. Realizacja tradycyjnie w momencie publikacji widoczna jest w mapach Google i w wynikach wyszukiwania po wpisaniu nazwy obiektu (np. "Strefa Wnętrz Warszawa"), natomiast aplikacja Google umożliwia wstawienie interaktywnego okna startującego z dowolnego miejsca spaceru na stronie www (jak poniżej). Zapraszamy do zwiedzania :-)

1

Parafia w Lutczy - miejscowości na trasie z Rzeszowa do przejścia granicznego w Barwinku - posiada dwa kościoły. Jeden z nich to drewniany obiekt zabytkowy. Drugi to stosunkowo nowy, powstały w 2. poł. XX w. obiekt, z wnętrzem opracowanym artystycznie przez zmarłego w 2012 roku Eugeniusza Muchę. Polichromie umieszczone są w głównej mierze w wysokich partiach nawy głównej, stąd jakby przeznaczone nie do końca dla ludu. Stanowią niezwykły przykład dzieła z pogranicza sztuki ludowej (artysta celowo nawiązywał do tej tradycji). Steet View we wnętrzu jest kompletną dokumentacją jego prac, pozwala przespacerować się internaucie po obiekcie tak, jakby fizycznie zwiedzał wnętrze i oglądał polichromie z poziomu posadzki kościoła. Część polichromii można przyjrzeć się dość dokładnie, szczególnie jeśli chodzi o te umieszczone w kaplicy św. Józefa lub te widoczne z chóru, na który także możemy wejść, klikając na otwarte drzwi w przedsionku świątyni. Uwagę zwraca też droga krzyżowa w nawach bocznych i ciekawy ołtarz innego artysty umieszczony w wejściu bocznym, przywołujący na myśl prace Hasiora - zakopiańskiego artysty. Ścieżka spaceru została poprowadzona także wokół kościoła, dzięki czemu można podziwiać malownicze położenie obiektu na zboczu wzniesienia z rozległym widokiem na otaczające Lutczę pagórki.

Link do spaceru znajduje się w tym miejscu: https://goo.gl/maps/R6hJG728CDr

IMG 5177 m

IMG 5227 m

Widok obiektu z poziomu wyników wyszukiwania - z widocznym banerkiem "Zobacz wnętrze":

3

Widok z poziomu map Google:

2

W ubiegłym tygodniu zrealizowaliśmy zdjęcia w nowoczesnym architektonicznie kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach. Poniżej plan spaceru:

Bez nazwy 6

Link do spaceru: https://goo.gl/maps/SRMnqX6UPdw

Sanktuarium Kodeńskie - to jedno z ostanich miejsc, w którym zrealizowaliśmy projekt Google Street View, dzięki czemu bezterminowo z poziomu map Google i innych miejsc można zapoznać się z tamtejszymi wnętrzami i terenami. Ojcowie Objaci umieścili także informację o naszej wizycie w Biuletynie Sanktuarium.

biuletyn kodenski

Plan realizacji na tle widoku satelitarnego:

mapa2

Bezpośredni link do spaceru: https://goo.gl/maps/AR3tvXqC9hS2.