Dzisiaj w krótkim wpisie chciałbym pokazać dwa przykłady nieco bardziej złożonej metody włączenia spaceru do strony internetowej. 

1. https://hydropolis.pl/wirtualny-spacer/

implementacjaspaceru

Poniżej prezentujemy przykład realizacji hotelowej w ramach programu Google Street View Trusted. Obiekt: Hotel Promavera, Jastrzębia Góra (najdalej wysunięta na północ część lądu Rzeczpospolitej).

W hotelu zrealizowano ok. 60 panoram na 10 poziomach. Przykłaowe zrzuty ekranu:

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

hotel w Google Street View

Poniżej opublikowany przez nas niedawno spacer w obiekcie Leroy Merlin w Warszawie. Jest to ciekawy przykład realizacji Street View w dużym sklepie. Cała ścieżka składa się z 131 panoram, rozmieszczonych w kilku strefach, między którymi można się przenosić klikając cyfry z prawej strony lub docierając do nich po prostu alejkami sklepu. Realizacja tradycyjnie w momencie publikacji widoczna jest w mapach Google i w wynikach wyszukiwania po wpisaniu nazwy obiektu (np. "Strefa Wnętrz Warszawa"), natomiast aplikacja Google umożliwia wstawienie interaktywnego okna startującego z dowolnego miejsca spaceru na stronie www (jak poniżej). Zapraszamy do zwiedzania :-)

1

Parafia w Lutczy - miejscowości na trasie z Rzeszowa do przejścia granicznego w Barwinku - posiada dwa kościoły. Jeden z nich to drewniany obiekt zabytkowy. Drugi to stosunkowo nowy, powstały w 2. poł. XX w. obiekt, z wnętrzem opracowanym artystycznie przez zmarłego w 2012 roku Eugeniusza Muchę. Polichromie umieszczone są w głównej mierze w wysokich partiach nawy głównej, stąd jakby przeznaczone nie do końca dla ludu. Stanowią niezwykły przykład dzieła z pogranicza sztuki ludowej (artysta celowo nawiązywał do tej tradycji). Steet View we wnętrzu jest kompletną dokumentacją jego prac, pozwala przespacerować się internaucie po obiekcie tak, jakby fizycznie zwiedzał wnętrze i oglądał polichromie z poziomu posadzki kościoła. Część polichromii można przyjrzeć się dość dokładnie, szczególnie jeśli chodzi o te umieszczone w kaplicy św. Józefa lub te widoczne z chóru, na który także możemy wejść, klikając na otwarte drzwi w przedsionku świątyni. Uwagę zwraca też droga krzyżowa w nawach bocznych i ciekawy ołtarz innego artysty umieszczony w wejściu bocznym, przywołujący na myśl prace Hasiora - zakopiańskiego artysty. Ścieżka spaceru została poprowadzona także wokół kościoła, dzięki czemu można podziwiać malownicze położenie obiektu na zboczu wzniesienia z rozległym widokiem na otaczające Lutczę pagórki.

Link do spaceru znajduje się w tym miejscu: https://goo.gl/maps/R6hJG728CDr

IMG 5177 m

IMG 5227 m

Widok obiektu z poziomu wyników wyszukiwania - z widocznym banerkiem "Zobacz wnętrze":

3

Widok z poziomu map Google:

2

W ubiegłym tygodniu zrealizowaliśmy zdjęcia w nowoczesnym architektonicznie kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach. Poniżej plan spaceru:

Bez nazwy 6

Link do spaceru: https://goo.gl/maps/SRMnqX6UPdw

Sanktuarium Kodeńskie - to jedno z ostanich miejsc, w którym zrealizowaliśmy projekt Google Street View, dzięki czemu bezterminowo z poziomu map Google i innych miejsc można zapoznać się z tamtejszymi wnętrzami i terenami. Ojcowie Objaci umieścili także informację o naszej wizycie w Biuletynie Sanktuarium.

biuletyn kodenski

Plan realizacji na tle widoku satelitarnego:

mapa2

Bezpośredni link do spaceru: https://goo.gl/maps/AR3tvXqC9hS2.

Spacer Street View po obiekcie jest przez nas publikowany w usługach Google i tam jest widoczny podczas przeglądania tych usług.

Natomiast w przypadku chęci publikacji na własnej stronie, jest to operacja dość prosta. Poniżej przedstawiam sposób na to, by na własnej stronie internetowej umieścić interaktywne okienko spaceru.

1. Znajdź obiekt w mapach Google (http://maps.google.com) lub po prostu przejdź do spaceru.

2. W górnej części spaceru - obok nazwy obiektu - znajdują się 3 kropeczki, po kliknięciu w które rozwinie się menu.

publikacjaspaceru1

3. Wybierz: Udostępnij lub umieść zdjęcie. Pojawi się okno udostępniania.

4. Przejdź do drugiej zakładki: Umieść zdjęcie.

publikacjaspaceru2

W tym miejscu można zdefiniować parametry, jakie ma mieć okienko spaceru na stronie (np. wielkość okna). Na koniec wystarczy skopiować uzyskany kod i wkleić go w kodzie własnej strony w odpowiednim miejscu (musi to być wykonane w trybie html).

Istnieją oczywiście alternatywne metody udostępniania spaceru na własnej stronie, np. poprzez podanie bezpośredniego linku, skopiowanego z adresu przeglądarki, po kliknięciu w który internatura przeniesie się od razu na stronę spaceru.

Można też wygenerować skrócony adres, w tym celu wystarczy w powyższym oknie udostępniania wybrać pierwszą zakładkę, tzn.: Udostępnij link. Po zaznaczeniu opcji Krótki URL można go podać np. na stronie www, facebooku czy przesłać komuś w mailu.

publikacjaspaceru3

Są to tylko niektóre sposoby udostępniania Street View. Ciekawą, acz nieco bardziej zaawansowaną opcją jest zintegrowanie spaceru ze stroną w taki sposób, że jest on elementem strony. Taka wersja została zastosowana np. na stronie: http://www.bestwesternkrakow.pl/pokoje-krakow/.

Z przyjemnością informujemy, że w ogłoszonym dziś przez koordynatorów projektu rankingu fotografów Business View za rok 2014, nasza ekipa zajęła 1 miejsce. Ogłoszono też drugi ranking za dwa ostatnie kwartały 2014, w którym również zajęliśmy pierwsze miejsce!

Przyznajemy, że jakkolwiek spodziewaliśmy się obecności w pierwszej 10-tce, obok wielu bardzo dobrych fotografów (z nadzieją na pierwszą 5-tkę), 1 miejsce szczerze nas zaskoczyło. Tak więc sobie i Państwu życzymy doskonale układającej się współpracy i zapraszamy do dalszego śledzenia naszego bloga!

plan1 m

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie to historyczny obiekt, wybudowany przed przeszło 100 laty, dziś będący zabytkiem, pełniącym ciągle swoją funkcję kulturalną. Ścieżka spaceru prócz głównych wnętrz miała również prowadzić pod budynek Sceny Miniatura, usytuowany na tyłach głównego gmachu teatru w dawnej elektrowni. Na ilustracji po prawej stronie widoczna jest całość konstelacji spaceru.

Oprócz publikacji panoram w usługach Map Google, okazało się, że wizytówka w mapach jest w dziwny sposób powiązana z wizytówką innego teatru, co również zostało poprawione przy okazji realizacji.

Wnętrze Teatru: https://goo.gl/maps/3o5HRsKbUNS2

Scena Miniatura: https://goo.gl/maps/14PrKRyHWVB2

Front obiektu: https://goo.gl/maps/JUa7q9zxYbK2

e2bf3b11df0b872112757f1c2fee6e32 L

Gmina Czarna w woj. podkarpackim posiada w swoich granicach ośrodek garncarski o bogatej tradycji, skupia się on przede wszystkim w miejscowości Medynia Głogowska. Jeszcze kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu działało tutaj wielu garncarzy. Dziś ta tradycja zanika i bardzo ważnym jest, by poświęcić jej uwagę i pokazać ją światu.

2014 12 13 21.49Obok Zagrody Garncarskiej, będącej połączeniem małego skansenu i miejsca organizacji imprez i warsztatów, gdzie można poznać tajniki całego procesu produkcji wyrobów ceramicznych, w Medyni znajduje się kościół, wytrój którego został stworzony przez lokalnych rzemieślników. Z gliny powstał oltarz, ściany prezbiterium, ambona, chór oraz droga krzyżowa, usytuowana na ścianach w nawach bocznych. Wszystkie te elementy zostały wyeksponowane podczas sesji Business View.

2014 12 13 21.50Ostatnim miejscem to unikatowa galeria pani Władysławy Prucnal, znanej artystki, odznaczonej wieloma medalami, która stworzyła prawdopodobnie mnóstwo dzieł, dawniej oferowanych m.in. w Cepelii. Bardzo sympatyczna pani, dziś już w podeszłym wieku, w starej chałupie zorganizowała galerię, która wypełnia szczelnie półki, stoły, zakrywa piec tego domu. Po tej unikatowej ekspoyzcji dzięki wykonanej we wnętrzach sesji będzie mogły spacerować przyszłe pokolenia.

Google Maps Business View - Zagroda Garncarska

Google Maps Business View - kościół w Medyni Głogowskiej

Google Maps Business View - Galeria Władysławy Prucnal