Nowy rekord liczby wyświetleń

Miło nam poinformować, że właśnie przekroczyliśmy rekordową liczbę wyświetleń naszych panoram, która aktualnie plasuje się na poziomie 175 mln.
Jako uzupełnienie tych danych, na grafice obok publikujemy wybrane rekordy dla pojedynczych obiektów, które często oscylują wokół kilkudziesięciu-kilkuset tysięcy wyświetleń dla pojedynczych panoram, co biorąc pod uwagę, że w przypadku uczelni wyższych ilość studentów zamyka się w liczbie kilku do kilkudziesięciu tys. w przypadku dużych uczelni (rzadziej kilku milionów – jak w przypadku jednej z placówek UWr), jest to wynik kilkukrotnie przekraczający liczbę uczących się osób.

Taki wynik wyświetleń daje się uzyskać dzięki publikacji w usługach Google (zarówno obsługiwanych z telefonu jak i komputera), gdzie zdjęcia pojawiają się użytkownikom wyszukującym informacje o danej instytucji. Wielu użytkowników korzysta z tego typu zdjęć niejako w intuicyjny sposób, często jest to dla nich pierwsze źródło informacji o danej placówce – jeszcze zanim zdążą pierwszy raz odwiedzić stronę internetową obiektu. Dobrze zatem, by znaleźli w tym miejscu starannie przygotowaną sesję zdjęciową, prezentującą najciekawsze obszary obiektu. Tym bardziej, że wiele osób podejmuje decyzję „oczami”. Spacerując po wnętrzach w sposób wirtualny – za pomocą wirtualnego spaceru, a tutaj – tak dobrze każdemu znanemu Street View – może zapaść decyzja: chcę tu być, chcę zwiedzić to miejsce, lub – chcę tutaj się uczyć.

    Leave Your Comment Here