Spacer wirtualny 360 po muzeum (film)

Czas pandemii niestety nie jest zbyt ciekawy dla wielu instytucji. Muzea jeszcze na początku roku w ogóle nie mogły udostępniać swoich zbiorów, a nawet teraz jest to mocno ograniczone z racji, że wiele osób stara się nie wychodzić z domu. W efekcie spacer wirtualny Google staje się dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Zresztą równie dobrze możemy sobie wyobrazić, gdy po lekcji historii ziem polskich zapraszamy dziecko przed ekran komputera i przeglądamy wystawę archeologiczną, a nawet zapoznajemy się z kompletem plansz! Taką sytuację mamy choćby w Łodzi, gdzie wystawa czasowa dotycząca starożytnych grobowców na ziemiach polskich została sfotografowana krok po kroku tak, by można było dokładnie obejrzeć każdy opis i makietę. Nasz zespół realizował już wiele takich spacerów wirtualnych po muzeach w Polsce. Zresztą warto tutaj wspomnieć, że jedną z pierwszych sesji Street View Trusted w Polsce była zabytkowa kopalnia w Wieliczce.

Aby lepiej przedstawić, czym jest taki spacer, opublikowaliśmy na naszym kanale youtube’owym krótki film na ten temat. Zapraszamy na szybki wirtualny sprint po Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce.

Poniżej prezentujemy ostatnie spacery wirtualne po muzeach, które realizowaliśmy. W tym przypadku spacer po muzeum rozpoczynamy od ekspozycji czasowych, dzięki czemu – mimo ich chwilowego charakteru – zostały one zachowane na długie lata. Oczywiście spacer wirtualny 360 po wnętrzach wspomnianych obiektów obejmuje także wystawy stałe i można do nich podejść korzystając ze strzałek, a także przełączając się między obszarami po prawej stronie ekranu. Udanej zabawy:)

Zamek Królewski w Sandomierzu

Muzeum Archeologiczne w Łodzi

W tym artykule możesz także zobaczyć nasz film o spacerach wirtualnych w obiektach hotelowych.

    Leave Your Comment Here