Statystyki odsłon

Wgląd do statystyk panoram pozwala spostrzec, że tego typu realizacje są jednym z głównych źródeł informacji wśród osób korzystających z internetu.

W Polsce w listopadzie 2018 r. serwisy z grupy Google miały 6 141 424 326 odsłon na wszystkich urządzeniach (badania GEMIUS/PBI). Co w efekcie sprawia, że tego typu realizacje cieszą się bardzo dużą aktywnością użytkowników, generują oni liczne odsłony spacerów wirtualnych obiektów nawet bez konieczności dodatkowej promocji ze strony właścicieli obiektów. Są one po prostu integralną częścią serwisów Google, z których korzysta w Polsce prawie każdy (z samej wyszukiwarki Google w Polsce 97,92%). W bardzo popularnych miejscach (np. w Warszawie) ilość odsłon dochodzi do kilku mln rocznie, jednak nawet w mniejszych miastach ruch w panoramach Street View jest bardzo duży (np. w Płocku zarejestrowaliśmy 900tyś. odsłon w ciągu 3 miesięcy, w Tomaszowie Lubelskim ponad 100 tyś. miesiąc po publikacji).

Od pewnego czasu ilość internautów łączących się z interentem za pomocą telefonu jest wyższa od tych, którzy łączą się dzięki swojemu PC. Proporcje w listopadzie 2018 kształtowały się w Polsce w stosunku 48.37% do 45.25% na korzyść użytkowników smartfona. Wielu z nich odwiedzając nowe miejsce sięga po telefon i sprawdza ścieżkę dojścia czy dane o obiekcie w aplikacjach z grupy Google. Panoramy Street View Trusted są z nimi zintegrowane, niejednokrotnie użytkownik korzysta ze spaceru wirtualnego zaglądając do wnętrz traktując je jak organiczny element systemu Google. Aby wejść do panoram Google nie ma on potrzeby nawet znać stron www poszczególnych obiektów. Informacja o możliwości „zajrzenia” do środka narzuca się samoistnie w formie banerków z widokiem wnętrza lub otoczenia obiektu.

Sama publikacja na stronach www (lub w serwisach społecznościowych) oczywiście jest możliwa i warto to zrobić (można nawet dość mocno zintegrować stronę, korzystając m.in. z API). Procedura odbywa się poprzez umieszczenie prostego kodu w sekcji źródłowej artykułu, co z pewnością wpłynie na dodatkowy ruch jak i zwiększy atrakcyjność serwisu.

Poniższa grafika przedstawia zestawienie kilku przykładowych panoram wraz ze statystykami odsłon.

Leave Your Comment Here