Panoramy z lotu ptaka / klasztor w Krasnobrodzie i przykład wpisu z panoramą na Facebooku
- dron, Google Street View Trusted, studium przypadku
- Dron, streetview, z lotu ptaka
- 14 lipca 2018
Panoramy z lotu ptaka jako element spaceru Street View? Jak najbardziej. Od niedawna jest to element naszych realizacji, panorama dzięki widgetowi „windy” (multiflor) jest umieszczona na „najwyższym” poziomie spaceru.
Panorama tego typu może osiągać rozdzielczość ponad 333 Mpix, co daje rozmiar 25832×12916 i jest złączona z 34 fotografii wykonanych wysoko nad ziemią. Na potrzeby Map Google modyfikujemy ją do wielkości 14000x7000px, tj. do maksymalnej wielkości dopuszczalnej przez Google.
Aby taką panoramę wyświetlić we wpisie na własnej stronie na facebooku, należy dodać panoramę na tej samej zasadzie, jak dodajemy zdjęcie. Musi to być plik jpg panoramy, który otrzymasz od nas na własne życzenie. Chodzi o to, że musi to być źródłowy plik z realizacji Google Street View Trusted, a więc wynikowy plik panoramy w formacie JPG, dla potrzeb facebooka zmniejszony do wielkości ok. 5000 px szerokości dłuższego brzegu. Taki plik jest interpretowany przez system facebooka jako plik panoramy i automatycznie zostanie wgrany jako interaktywna ruchoma panorama.
Taki wpis z panoramą można w prosty sposób umieścić na własnej stronie internetowej, w jaki sposób można tego dokonać opisujemy poniżej.
Publikacja pojedynczej panoramy z facebooka na własnej stronie.
Operacja jest dość prosta do wykonania i w całości obywa się poprzez serwis Facebooka dla developerów w tym miejscu.
Proces jest bardzo prosty i sprowadza się do wklejenia linku do panoramy na facebooku w jednym z okien formularza, tak jak jest to widoczne na poniższej ilustracji.
Następnie po kliknięciu przycisku „Get Code” otworzymy okno:
Tutaj wystarczy podać nazwę swojego konta na facebooku (Krok 1), a następnie wkleić do kodu artykuły zawartość pola 2 i 3 (kod może być wklejony jeden pod drugim). W miejscu, w którym wkleimy kod z bloku „Krok 3” pojawi się nasz wpis z panoramą dokładnie w taki sposób, jak to jest widoczne tutaj:
„Perła Roztocza”, czyli Krasnobród, z jego najważniejszym zabytkiem – barokowym klasztorem-sanktuarium, wybudowanym w…
Opublikowany przez Virtualpro Sobota, 14 lipca 2018
Inną metodę publikacji panoram na własnej stronie opisaliśmy tutaj (https://virtualpro.pl/jak-opublikowac-spacer-wirtualny-na-wlasnej-stronie.html/). Warto korzystać raczej z tej metody, o ile nie potrzebujesz udostępniać wpisu z facebooka.
Więcej realizowanych przez nas ujęciach z drona – pod tym linkiem: filmowanie dronem oraz w zakładce projektu Polska z Nieba, w ramach którego chcemy pokazać najpiękniejsze miejsca w Polsce.