Pierwsza porcja panoram z Uniwersytetu Wrocławskiego!

Poniżej prezentujemy kilka wybranych ujęć spośród opublikowanych przez nas w styczniu obszarów Uniwersytetu Wrocławskiego. Sesja obejmuje m.in. część Kampusu Grunwaldzkiego, a w sporej mierze znajdujący się w tym obszarze Wydział Biotechnologii: pracownie, laboratoria, hol oraz dużą salę wykładową (zobacz spacer). Kolejnym obiektem jest barokowy ogród biblioteki Ossolineum, wnętrza Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii – z okna biblioteki którego roztacza się widok na główny gmach UWr oraz barokowy kościół akademicki, biblioteka Instytutu Studiów Śródziemnomorskich, Klasycznych i Orientalnych na Piasku. Spore wrażenie robi wirydarz gmachu Wydziału Filologicznego, ukryty wewnątrz murów budynku rektoratu oraz Polonistyki. W to miejsce nie jest łatwo dotrzeć, tym bardziej warto zobaczyć panoramę Street View z tego miejsca! Jest dostępna pod tym linkiem: tutaj.

To dopiero początek naszych publikacji z Wrocławia, związanych z tą zacną instytucją. Będziemy Was na bieżąco informować o kolejnych publikacjach. Do tej pory wspominaliśmy o tej sesji w artykule dotyczącym zdjęć lotniczych wykonanych z drona na terenie Starego Miasta we Wrocławiu. Publikacja jeszcze przed nami.

Nie jest to pierwsza nasza realizacja zdjęć panoramicznych w obiektach Uniwersytetu Wrocławskiego. Ok. roku 2016 w Google Maps umieściliśmy kilka ścieżek z barokowego gmachu głównego UWr przy pl. Uniwersyteckim – które wykonaliśmy w Auli Leopoldinie, na Wieży Matematycznej, w dopiero odrestaurowanym Oratorium Marianum (tj. Sali Muzycznej) i na głównej klatce schodowej. Zresztą często chwaliliśmy się tymi zdjęciami przy różnych okazjach (np. w naszym portfolio) i lubimy do nich wracać 🙂 Z tym większą przyjemnością prezentujemy Wam cykl nowych zdjęć z tej uczelni.

Zdjęcia były realizowane jesienią 2020 roku oraz w styczniu 2021 r.

    Leave Your Comment Here