%AM, %22 %992 %2016 %00:%Wrz

Jak opublikować spacer Street View na własnej stronie?

Spacer Street View po obiekcie jest przez nas publikowany w usługach Google i tam jest widoczny podczas przeglądania tych usług.

Natomiast w przypadku chęci publikacji na własnej stronie, jest to operacja dość prosta. Poniżej przedstawiam sposób na to, by na własnej stronie internetowej umieścić interaktywne okienko spaceru.

1. Znajdź obiekt w mapach Google (http://maps.google.com) lub po prostu przejdź do spaceru.

2. W górnej części spaceru - obok nazwy obiektu - znajdują się 3 kropeczki, po kliknięciu w które rozwinie się menu.

publikacjaspaceru1

3. Wybierz: Udostępnij lub umieść zdjęcie. Pojawi się okno udostępniania.

4. Przejdź do drugiej zakładki: Umieść zdjęcie.

publikacjaspaceru2

W tym miejscu można zdefiniować parametry, jakie ma mieć okienko spaceru na stronie (np. wielkość okna). Na koniec wystarczy skopiować uzyskany kod i wkleić go w kodzie własnej strony w odpowiednim miejscu (musi to być wykonane w trybie html).

Istnieją oczywiście alternatywne metody udostępniania spaceru na własnej stronie, np. poprzez podanie bezpośredniego linku, skopiowanego z adresu przeglądarki, po kliknięciu w który internatura przeniesie się od razu na stronę spaceru.

Można też wygenerować skrócony adres, w tym celu wystarczy w powyższym oknie udostępniania wybrać pierwszą zakładkę, tzn.: Udostępnij link. Po zaznaczeniu opcji Krótki URL można go podać np. na stronie www, facebooku czy przesłać komuś w mailu.

publikacjaspaceru3

Są to tylko niektóre sposoby udostępniania Street View. Ciekawą, acz nieco bardziej zaawansowaną opcją jest zintegrowanie spaceru ze stroną w taki sposób, że jest on elementem strony. Taka wersja została zastosowana np. na stronie: http://www.bestwesternkrakow.pl/pokoje-krakow/.

Read 2287 times Last modified on %AM, %23 %125 %2018 %03:%Lut