hotspoty w spacerze wirtualnym

Nanoszenie znaczników na panoramę Street View

Hotspoty nie są natywnym elementem map Google, dlatego możliwość osadzenia ich na zdjęciu panoramicznym wymaga zastosowania dodatkowej nakładki. W efekcie otrzymujemy atrakcyjną panoramę z możliwością interakcji z obrazem. Daje nam to mnóstwo dodatkowych możliwości.

Na poniższej panoramie widzimy prostą prezentację obszaru miasta Pilzno z naniesionymi hotspotami wszystkich obiektów, które mają zrealizowany spacer w technologii Street View Trusted. Po kliknięciu na ikonie, która znajduje się dokładnie w miejscu obiektu, otwieramy okno z opisem zabytku, fotografię oraz link do spaceru wirtualnego.

Sama panorama może być osadzona w stronie www dokładnie w sposób, jaki jest widoczny powyżej za pomocą krótkiego kodu iframe. Podobnie jak to się robi w przypadku osadzenia np. fragmentu mapy Google w zakładce kontakt czy filmu Youtube. Jest to dość proste i intuicyjne.

Nakładkę z hotspotami możemy również umieścić jako główny baner strony (np. strony gminy), który oprócz funkcji ilustracyjnej, daje możliwość przejrzenia najważniejszych zabytków czy atrakcji danego miejsca. Prócz obiektów, które mają już wykonany spacer wirtualny (jak na powyższym zdjęciu), możemy tutaj oznaczyć np. punkty gastronomiczne (restauracje, pizzerie, lodziarnie), atrakcje, jak parki, place zabaw, skwerki, muzea, ścieżki dydaktyczne. Ale również wskazać placówki Urzędu Miasta i Gminy, pocztę, czy apteki.

  • Spacer wirtualny – aplikacja z hotspotami | Virtualpro

    […] W realizowanym przez nas niedawno spacerze wirtualnym dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie postanowiliśmy wyjść poza obszar Street View i oprzeć się na zewnętrznej aplikacji. Powodem była konieczność zastosowania hotspotów, których Street View nie obsługuje. Hotspoty to są aktywne punkty, pozwalające umieścić dodatkowe, niekiedy interaktywne, informacje…. […]

Leave Your Comment Here